NADCHODZI pierwsza książka PIEJI

Posted by admin on 1 października 2011 in Polityka |

Co więcej dodać… Przyszła pora, żeby wylać wszelkie swoje żale, zgłębić meandry tajemniczości i tajności, poznać mechanizmy, które kierują życiem społeczno-politycznym, aż wreszcie dojść do tego momentu w którym uświadamiamy sobie co jest najważniejsze dla nas. Mówię tu oczywiście o podstawowej funkcji jaką spełnia państwo, a raczej jaką powinno spełniać i w jakim celu zostało stworzone. To bezpieczeństwo.

Państwo rozwijając się, pochłaniało na przestrzeni wieków poszczególne dziedziny życia, uzurpowało sobie to, czego nie powinno, oplatało wszystkie najistotniejsze części naszego otoczenia swymi mackami, po to tylko, żeby nas kontrolować, zapominając o tym, że jest dla nas, a nie my dla niego. Aparat państwowy zmienia ludzi, ich role społeczne, czyli funkcje jakie mają spełniać, powodują, że nawet najwięksi ideowcy zapominają dlaczego znaleźli się na scenie politycznej, albo w administracji.

Przyszedł czas, aby każdy wziął sobie do serca te słowa i uświadomił sobie, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo. Tak jak ojciec i matka troszczą się o swoje dzieci, żeby nic im się nie stało, chuchają, dmuchają, ocierają łzy, a w tym samym czasie całe ich dotychczasowe życie zmienia się i podporządkowywane jest jednej myśli: „Żeby moje dzieci były bezpieczne, żeby nic im się nie stało”. To po to te nocne telefony, niech wróci na daną godzinę do domu, a gdy się spóźnia to odchodzą od zmysłów, bo widzą najczarniejsze scenariusze. W takim momencie nic innego się nie liczy.

Babcia na imieninach życzy wszystkim zdrowia, bo zdrowie wnusiu jest najważniejsze. Ale to też przecież bezpieczeństwo i wszystko się z tym wiąże, każda, nawet najdrobniejsza dziedzina naszego życia. To że możemy swobodnie przejść na zielonym świetle nie bojąc się, że jakiś psychol wjedzie w tym momencie na pasy, to właśnie wewnętrzny spokój, który mają zapewniać nam służby, począwszy od najdrobniejszych, prozaicznych czynności.

Jeśli nawet na co dzień tego nie widzimy, to nie znaczy, że nie działają. Policja ma zapewnić ogólny porządek i spokój społeczny, prewencję przed popełnieniem występków, tym samym jest gwarantem, że w każdej chwili możemy ich wezwać, a oni mniej lub bardziej chętnie zainterweniują. Są również te drugie siły, których nie widzimy, a więc nie doceniamy ich wysiłków, tego że są, chodzą wokół nas, podsłuchują, węszą, niuchają, wchodzą bez pytania pokazując jedynie odznakę, albo jeżdżą czarnymi sedanami.

Mało kto się zastanawia stojąc w korku ulicznym, wpychając się przed kogoś, pokazując mu przy tym środkowy palec, że właśnie w tym aucie obok siedzi porucznik z ABW i tylko zaciska zęby, żeby nie wyjść i nie skuć delikwenta. Tak to już jest, nie może, ponieważ do jego obowiązków należy coś innego, bardziej zagadkowego, polegającego na nieustającej walce informacyjnej. A potem tylko szybka interwencja i kasujemy gościa.

O tym jest ta książka. O historii, ludziach, prawie, polityce i walce o nasze bezpieczeństwo, o nas samych.

32 Comments

Dodaj komentarz

Copyright © 2011-2021 Polityczny Pieja All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.3 theme from BuyNowShop.com.