AutoEstrada

Posted by admin on 17 sierpnia 2011 in Polityka |

Oglądając sobie Fakty po Faktach naszła mnie pewna refleksja. Posłanka PO Dżoana Mucha, broniła zaciekłych ataków Poręby z PiSu i towarzysza Kalisza dotyczących infrastruktury. Co robi opozycja…?Ano szczeka i ujada, próbuje pogryźć, robi śmieszne konferencje na których broszura budowlana Platformy jest cięta na kawałki, próbuje pokazać ile to inwestycji obecnie realizowanych zostało skradzionych PiSowi, a ile to w latach 2001-2005 projektował SLD. Zadam pytanie… A czy to coś złego, że kontynuuje się pomysły poprzedniego rządu? Chyba właśnie o to chodzi, ponieważ każda, nawet średnio rozgarnięta małpa jest w stanie stwierdzić, że autostrady, drogi ekspresowej, czy remontu linii kolejowej nie da się zbudować w 4 lata!

Mało tego, uważam że spot wyborczy PO jest genialny! Trafia w samo sedno problemu i najlepiej dociera nie do najbogatszych i przedsiębiorczych, nie do najbiedniejszych, lecz do najszerszej klasy średniej. Chodzi mi o filmik, gdzie przeciętni Polacy wypowiadają się, całkiem szczerze na to wygląda, że generalnie to się buduje, nawet sporo, a to że są opóźnienia, albo fuszerki, albo przestoje to i tak jest do przełknięcia, bo w końcu „coś się ruszyło”. Rzeczywiście i to sam stwierdzam dużo podróżując, że naprawdę budowa dróg i obwodnic ruszyła z kopyta. Niestety, ale ujadania opozycji, to czysta zazdrość o to, że PO może się w końcu czymś pochwalić, czymś czego w ciągu ubiegłych 21 lat Polacy nie doświadczali.
A teraz łyżka dziegciu. Faktem jest, że rząd rozkopał pół Polski i to mu się chwali, bo w końcu „robimy Władziu”, ale sposób wykonania jest fatalny. Okazuje się, i tego opozycja nie krytykuje, że firma inwestująca, czyli państwo polskie najzwyczajniej w świecie nie radzi sobie z tym co zaczęła! Kompletny bałagan, opóźnienia, przerwy, braki, złodziejstwo to widok codzienny. No ale ktoś mógłby powiedzieć, że przecież najważniejsze to jest, że wszystko idzie w dobrą stronę! Powiem, że nie do końca… Gdy Covec wycofał się z budowy A2, a media podniosły raban, GDDKiA potrafiła w 3 tygodnie znaleźć nowego wykonawcę, BEZ PRZETARGU wybrać ofertę i praca wre, czyli się da!  A spójrzmy na A4. Projektowo, pierwsza autstrada, która ma połączyć Zachód (Niemcy) ze Wschodem (Ukraina), dać szansę Polsce B i zakończyć wieloletni plan wszystkich rządów. Media nie zajęły się tym problemem, minister infrastruktury olał sprawę całkowicie, a austrada powstająca z Krakowa do Rzeszowa (otwarcie na lipiec 2012) będzie mieć jedną, 30 kilometrową rysę w postaci prawie rocznego opóźnienia w budowie odcinka Szarów-Brzesko. Skandal, fuszera, zaniedbanie i co najważniejsze, totalna ignorancja ze strony rządu, ale również opozycji. Mało tego, od września rozpoczyna się remont torowiska na całym odcinku z Krakowa do Przemyśla, co spowoduje 3 godzinne opóźnienia w ruchu pociągów. Przy braku autostrady podróżni umrą w korkach!
Ale kogo to obchodzi…?!

39 Comments

Dodaj komentarz

Copyright © 2011-2021 Polityczny Pieja All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.3 theme from BuyNowShop.com.